Grupa I

Z życia grupy I "MISIE" ...


Ogłoszenie

Drodzy Rodzice! Dnia 06.03.2026 (piątek)z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn planuję dla naszych Małych Kobietek i Małych Mężczyzyn urządzić dzień SPA. W związku z tym mam prośbę, by dzieci (w miarę możliwości) przyniosły tego dnia ze sobą szlafroki i poduszki „Jaśki”...🙂 Dziękuję.



W świecie dinozaurów

W ostatnim tygodniu lutego Misie rozmawiały o dinozaurach. Dzieci obejrzały teatrzyk cieni o tym, jak żyły dinozaury; konstruowały szkielet dinozaura z materiałów przemysłowych. Przedszkolaki uczyły się też używania określeń związanych z orientacją w przestrzeni wg prof. E Gruszczyk-Kolczyńskiej („na”, „pod”, „za”, „nad”). Bawiły się w opowieść muzyczną, wykonały eksperymenty - wulkany; wykluwały dinusie z jajek, bawiły się piaskiem kinetycznym i budowały świat dinozaurów; wyklejały dinozaury kuleczkami bibuły, malowały wodą; świętowały Światowy Dzień Dinozaura.



Zawody naszych rodziców

W trzecim tygodniu lutego Misie rozmawiały o zawodach. Opowiadały o tym, czym zajmują się ich rodzice; poznały nowe zawody, o których istnieniu nie wiedziały. Poznały też nazwy zawodów, które są w naszym przedszkolu: dyrektor; nauczyciel, woźna, księgowa, intendent, kucharka... Uczyły się piosenki "Halo, Panie Policjancie". Przedszkolaki poznały też pasję i jednocześnie jeden z zawodów P. Eli - krawcowa, gdzie podczas prezentacji zawodu oglądały różne atrybuty krawca; malowały wymarzoną maszynę do szycia dla p. Eli.



Ogłoszenie

Drodzy Rodzice. W przyszłym tygodniu będziemy omawić zawody. Może Ktoś z Państwa ma jakiś ciekawy zawód (pasję), którą można zaprezentować dzieciom. Jeśli tak zapraszam do kontaktu, by można to było sfinalizować w czwartek/piątek. Dziękuję i zapraszam.



W karnawale same bale

W drugim tygodniu lutego Misie rozmawiały o karnawale. Dzieci dowiedziały się, co to karnawał, opowiadały o swoich strojach, w których wystąpią na balu; wykonały maski karnawałowe; poznały jedną z charakterystycznych postaci karnawału- klowna; wykonały jego fryzurę przy użyciu pipet i farb; dopasowywały i klasyfikowały pantofelki księżniczek; świętowały Walentynki, Tłusty Czwartek, obejrzały przepiękne zimowe przedstawienie w wykonaniu grupy „Kaczuszek”, brały udział w filharmonii oraz w niezwykłej zabawie karnawałowej.  Piękną pamiątką tych wydarzeń będą kolorowe zdjęcia...