Grupa I

Z życia grupy I "MISIE" ...


Lato tuż, tuż...

W trzecim tygodniu czerwca Misie rozmawiały o lecie. Poznały cechy charakterystyczne dla nowej pory roku; rozmawiały na temat wiersza „Tomek i wakacje”; wykonały wakacyjne rozgwiazdy z tektury i płatków śniadaniowych; odrysowywały cienie przedmiotów; uczyły się matematycznych pojęć „ciężki”, „lekki” i sprawdzały, który piasek jest ciężki a który „lekki” - ten z wodą czy bez. Utrwaliły pojęcie „tyle samo”. Wykonały improwizację rytmiczno-taneczną do utworu A. Vivaldiego „Cztery pory roku - lato”...



Zabawy w lesie

W drugim tygodniu czerwca Misie rozmawiały o lesie. Obejrzały film edukacyjny „Mieszkańcy lasu - zwierzęta żyjące w lesie”. Omawiały zasady właściwego i bezpiecznego zachowania w lesie. Wykonały las, stemplując chusteczkami; wykonały ćwiczenia dotyczące rytmów; skupiały się na rytmach, sekwencjach figur geometrycznych. Ćwiczyły orientację przestrzenną i koordynację słowno-ruchową. Wykonywały ćwiczenia rytmiczne. Wykonały pracę przestrznną - „Mrówki”, gdzie gniotły szary papier; darły go i przyklejały mrowisko, a następnie stemplowały paluszkami przy użyciu farby mrówki. Dodatkowo wybrały się na musical „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz świętowały urodziny Jasia T.



"Wszystkie dzieci nasze są"

W pierwszym tygodniu czerwca „Misie” rozmawiały o dzieciach, żyjących na całym świecie; ich prawach.





Kosmos

W ostatnim tygodniu maja Misie rozmawiały o kosmosie. Dzieci poznały planety oraz ciekawostki o kosmosie. Wykonały Słońce, malując je farbami znajdującymi się pod folią. Śpiewały piosenkę „W Układzie Słonecznym”, wykonały gwiezdny pył przy użyciu kredy; uczyły się języka angielskiego... Dodatkowo obchodziły jedno z ważniejszych wydarzeń w grupie „Misie”, a mianowicie „Pasowanie na przedszkolaka”...