Grupa V

Z życia grupy V "WĘDROWNICY" ...


Przedstawienie czas zacząć

W ostatnim tygodniu października „Wędrownicy” rozmawiali o teatrze; dzieci dowiedziały się czym jest dialog; odgrywały scenki przy użyciu sylwet; wykonywały też ćwiczenia oddechowe; ćwiczyły teatralne pozy... Przedszkolaki bawiły się też z literą „M”, „m”; wykonywały laleczki z roleczki; uczyły się języka angielskiego, poznając kolejne przygody Toma i Keri; wykonywały instrumentację do wiersza „Deszczyk”; zapoznały się z cyfrą 4 w aspekcie kardynalnym i porządkowym. Poznały historię Pana Kolorka i wykonały go, wycinając elementy z kolorowego papieru; dowiedziały się przy tym, jak ważna jest w życiu przyjaźń. Sześciolatki uczyły się też wiersza „Teatr”, wzbogaciły słownictwo dotyczące tej tematyki; zapoznały się z pracą aktora; bawiły się też w zabawę rytmiczną do piosenki, pt. „Idzie jesień”.



Szaro, buro i ponuro

W trzecim tygodniu października poznawaliśmy i utrwalaliśmy wiadomości związane z jesienną pogodą. Tydzień rozpoczęliśmy od zabaw językowych z literą T,t; wykonaliśmy oddechową pracę plastyczną „Kałuże”; dzielnie ćwiczyliśmy na zajęciach gimnastycznych; braliśmy udział w ćwiczeniach słuchowych i tworzyliśmy akompaniament na bumbum rurkach; doskonaliliśmy orientację na kartce papieru; rysowaliśmy i wyklejaliśmy bibułą „Kropelki”; wysłuchaliśmy wiersz „Jesienna szaruga” oraz wspólnie omówiliśmy jego treść; rozpoczęliśmy naukę „Piosenki o jesieni” oraz przeliczaliśmy elementy w zbiorach.



Świat wynalazków

W trzecim tygodniu października Wędrownicy rozmawiali o wynalazkach. Słuchały opowiadania „Sobotnie popołudnie”, poznały graficzny obraz litery „E”, „e”. Wykonały własne pralki, zaprojektowały telefony. Ćwiczyły umiejętności wstrzymywania reakcji (elem. TUS); poznały cyfrę 3 w aspekcie kardynalnym i porządkowym; wykonywały ćwiczenia z laskami gimnastycznymi; gdzie wyrabiały skoczność i wytrwałość; doskonaliły podskoki jednonóż; rozmawiały o urządzeniach ułatwiających nam życie; odgadywały dźwięki, które wydobywały się zza ukrycia; utrwalały figury geometryczne: segregowały je wg kolorów, kształtów i wielkości; tworzyły własne kompozycje; uczyły się sznurowania butów; utrwalały adresy i imiona; bawiły się na placu przedszkolnym, przestrzegając przedszkolnego regulaminu. Ponadto świętowały urodziny Huberta; Światowy Dzień Chleba...



Dzień Edukacji Narodowej

Poniżej zamieszczony został link do nagrania występu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Aktorzy spisali się na medal :)



Co w sadzie dojrzewa?

To był pracowity tydzień. Rozpoczęliśmy od wyjścia do Auli Wydziału Nauk o Edukacji na przedstawienie pt. „Kopciuszek” w świetnym wykonaniu aktorów teatru InArt z Wrocławia. We środę wybraliśmy się do sali zabaw „Fikoland”, gdzie super spędziliśmy czas. We czwartek odwiedziła nas grupa muzyków „ArteMuza” z przepięknym wykonaniem audycji muzycznej. W piątek wystąpiliśmy dla wszystkich pracowników naszego przedszkola oraz przedstawicieli Rady Rodziców z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło również realizowania zaplanowanych zajęć edukacyjnych: poznaliśmy literę I,i; dzielnie ćwiczyliśmy na zajęciach gimnastycznych; tworzyliśmy muzykę do wiersza; bawiliśmy się w sklep z owocami; wysłuchaliśmy wiersza „Zapasy na zimę”; uzupełnialiśmy karty pracy oraz świętowaliśmy urodziny Zofii T. i Marcela.