Kraina lodu i śniegu
W pierwszym tygodniu lutego "Wędrownicy" rozmawiali o krainie lodu i śniegu; poznały zwierzęta i zwyczaje ludzi żyjących na dalekiej północy oraz południowych krańcach Ziemi. Dzieci odgrywały dramę do utworu "Wspólny obiad", gdzie zapoznały się z obrazem graficznym litery G, g. Wykonały pingwiny z plastikowych butelek; na zajęciach gimnastycznych doskonaliły rzut i chwyt; uczyły się piosenki "Kraina lodu"; zapoznały się z liczbą 9 w aspekcie kardynalnym i porządkowym; wykonały fokę techniką origami; szukały sposobów na trudne emocje (elem. TUS); utrwalały liczebniki porządkowe w zakresie 9; wykonywały zabawy rytmiczno-ruchowe; świetnie się bawiły na placu przedszkolnym...





