Kocham moją ojczyznę
W pierwszym tygodniu listopada poruszaliśmy tematy związane z naszą ojczyzną i patriotyzmem. Zaczęliśmy od rozmów o naszych domach; zabaw językowych z literą D, d; samodzielnie wykonaliśmy wymarzone domy; obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek; ćwiczyliśmy ze studentkami z UwB; omówiliśmy oraz śpiewaliśmy Hymn Polski; przypomnieliśmy i omówiliśmy symbole narodowe; w zespołach wykonaliśmy flagę; uczyliśmy się wiersza "Moja Ojczyzna" oraz słuchaliśmy różne piosenki patriotyczne. Odwiedziło nas kino sferyczne, gdzie obejrzeliśmy film edukacyjny pt. "Polaris. Tajemnica Zorzy Polarnej". Wybraliśmy się również do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. "Ślimak", a po powrocie wykonaliśmy zdrową i przepyszną sałatkę w ramach obchodów dnia Zdrowego Jedzenia.
Przepis na sałatkę:
Składniki na 1 porcję:
* sałata 15 g
* łosoś wędzony na zimno 50 g
* ogórek zielony 100 g
* musztarda 10 g
* oliwa z oliwek 3 g
* rzodkiewka 70 g
* pomidorki koktajlowe 125 g
* pieczywo pełnoziarniste 25 g
1. Ogórka przekrój wzdłuż na pół i pokrój na plasterki. Pomidorki przekrój na pół. Rzodkiewki pokrój w ćwiartki.
2. Do miski przełóż umytą i osuszoną sałatę, dodaj pokrojone warzywa, pomieszaj. Na wierzch połóż wędzonego łososia.
3. W szklance wymieszaj musztardę z oliwą, dodaj szczyptę pieprzy, soli i wymieszaj.
4. Sałatkę polej sosem musztardowym i delikatnie pomieszaj, podawaj z pieczywem/grzankami.





