Książki - nasi przyjaciele
W drugim tygodniu maja "Żabki" rozmawiały o książkach. Utrwalały zapis graficzny swojego imienia metodą I. Majchrzak, bawiły się w rytmiczny twister; metodą stacji zadaniowych poznały historię papieru oraz jego właściwości. Poznały też etapy powstawania książki. Układały zadania tekstowe związane tematycznie z wybranymi bajkami; tworzyły kompozycję mini ekosystemu; wykonywały okładki książek; wybrały się na wycieczkę do biblioteki SP nr 34; gdzie dzięki uprzejmości Pani Marty S. poznały zawód bibliotekarza, obejrzały teatr ilustracji (kamishibai) pt. "Wierna miłość Klepedana i Maleny, która nie może latać" oraz miały możliwość obejrzenia książek znajdujących się w czytelni...





