Witamy Nowy Rok
W pierwszym tygodniu stycznia "Żabki" rozmawiały o Nowym Roku. Dzieci podzieliły się własnymi przeżyciami dotyczącymi witania Nowego Roku. Wysłuchały wiersza "Nowy Rok"; poznały powiedzenia i przysłowia; przyswoiły pojęcia "rok"; "pory roku". Poznały nazwy 12 miesięcy; utrwaliły wiadomości na temat czterech pór roku; na wydrapywance zobrazowały "Sylwestrową noc"; malowały patyczkami brokatowe fajerwerki; odkrywały wygląd cyfry 8 inspirowany Metodą Dobrego Startu ; rysowały leniwą ósemkę, przy czym wykonały ćwiczenia kinezjologiczne; uczyły się piosenki "Zima"...Ponadto brały udział w warsztatach badawczych; gimnastykowały się; szalały na śniegu...





