,,Ja i przyroda- wielka przygoda. Wiosna w pełni’’
Spotkania w porannym kole:
- „Psotna wiosna” wiersz A. Widzowskiej - układanie historyjki obrazkowej. Zachęcanie dzieci do wypowiadania się na temat obrazków, ustalanie kolejności zdarzeń „co było najpierw, co potem?” Jaka może być wiosna?
- „Słoneczko i chmurki”- układanie rytmu – zabawa matematyczna wg E. Gruszczyk Kolczyńskiej.
-
„Leśny krasnal” – nauka słów i melodii, zabawy przy piosence.
-
„Przyrodnicze dzieło sztuki”- układanie kompozycji z darów natury.
-
,,Bingo" - gra zespołowa, wykonanie zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - ,,Świętujemy! Freblujemy!"
Praca w kącikach zabawowo - zadaniowych:
Grupa Twórcza: „Wiosna w lesie”- praca plastyczna z wykorzystaniem farb i pasteli.
Grupa Darów: „Wiosna w pełni ”- dowolne kompozycje z darów.
Grupa gospodarcza: ,,Słoneczniki" - wysiew kwiatów.
Grupa badawcza: ,,Freblowscy detektywi" - rozwijanie spostrzegawczości i koncentracji, wykonanie zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - ,,Świętujemy! Freblujemy!"





